TR Extended Map: İstanbul Genişliyor

Aralık 2019’da yayınlanan, Road to the Black Sea DLC’si ile ülkemiz Euro Truck Simulator 2’nin dünyasına dahil oldu. Türkiye’den Edirne, Tekirdağ ve İstanbul’un Avrupa Yakasını içeren harita paketi oyuncular arasında heyecan uyandırdı. Ancak Trakya bölgesi geniş coğrafyamız yanında çok küçük kaldı. ETS 2’nin Türk takipçilerinin Anadolu beklentisi devam ediyor.

Road to the Black Sea’de ülkemize ait içeriklerin yer almış olması, daha gerçekçi bir Türkiye Harita modunun oluşturulmasına katkı sağladı. TR Extended Map ekibi olarak Türkiye haritasını genişletmek için çalışmalara başladık. Nisan 2020’de ‘Bir Şeyler Değişiyor’ başlığı ile projemizin ilk duyurusunu yaptık. Nitelikli bir harita modunun ortaya çıkması için, yapım işinin belirli aşamalar halinde yürümesi gerekiyordu. Biz de ilk çalışmamıza İstanbul’dan başladık.

İstanbul, ETS 2 ‘nin en büyük şehri olmasına rağmen Türk takipçiler için yeterli olmadı. Biz de bunu dikkate alarak oyun ölçeğine sadık kalarak İstanbul’u nasıl genişletebileceğimizi planladık. En büyük eksiklerden biri olan Anadolu Yakası’nı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile beraber harita modumuza dahil ettik. Avrupa Yakası’nda da Silivri üzerinden İstanbul’a ulaşım için alternatif güzergâh oluşturduk. Çalışmalarımız tamamlandığında sitemizden harita modumuza ulaşabilir, yukarıda bahsi geçen yeni yerleri ve daha fazlasını keşfetmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir