İstanbul Havalimanı

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü üzerinde son düzenlemelerimizi yaparken, modun en büyük eklentilerinden biri olan İstanbul Havalimanı’nı sizlere göstermek istiyoruz.

 

Türkiye’de hava ulaşımının başladığı ilk yer olan Atatürk Havalimanı’nın Nisan 2019’da sivil uçuşlara kapatılması sonrası tarifeli tüm ticari yolcu uçuşları İstanbul Havalimanı’na aktarıldı. Havalimanı, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’nun kesiştiği noktada, kıtaları birbirine bağlayan stratejik coğrafi konumuyla, dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yıl 52 milyon yolcu ağırlayan havalimanı, Karadeniz kıyısında 76,5 milyon metrekarelik alana kurulu ve 6 adet pist içeriyor. Bu pistler sayesinde F kodlu en büyük yolcu uçakları Airbus A380 ve Boeing 747-800 alana iniş yapabiliyor.  Ana terminal binasının büyüklüğü 1,3 milyon metrekaredir. 2020’de Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası alan terminal binası, dünyada bu sertifikaya sahip olan en büyük binadır.

 

İstanbul, yolcu taşımacılığın yanı sıra hava kargo taşımacılığında da Asya ile Avrupa arasındaki aktarma merkezi konumunda yer alıyor. İstanbul Havalimanı da, hava kargo taşımacılığı için de yoğun trafiğe sahip bir merkez olarak hizmet sunuyor.

TR Extended Harita Modunda İstanbul Havalimanı Kargo Terminali’nde yer alan şirketlere taşımacılık yapacak, geniş kargo ağının bir parçası olmanın heyecanını yaşayacaksınız.

4 thoughts on “İstanbul Havalimanı”

  1. Merhaba ben euro truck simulator 2 oyuncusuyum yaptığınız harita çok güzel olmuş ve çok gerçekçi ellerinize sağlık size 3 sorum var
    1. Ets2 nin 1.39 sürümündemi olcak
    2. Harita paralı dlc mi yoksa ücretsiz indirmemi
    3. Hangi şehirler var

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir