Home Blog

ETS 2 TR Extended Map: Marmara Edition Part #1 – TÜPRAŞ, Nuh Çimento, Derince Safiport Limanı

5

ETS 2 TR Extended Map: Marmara Edition Part #1 – TÜPRAŞ, Nuh Çimento, Derince Safiport Limanı

ETS 2 TR Extended haritasının uzun süredir beklenen yeni blog yazısında TÜPRAŞ, Nuh Çimento gibi önemli sanayi bölgeleri ile Derince Safiport Limanı’nı sizlerle paylaşıyoruz. Marmara bölgesinin ilk kısmında çıkışın çok ertelenmemesi nedeniyle şu ana kadar yapılmış olan şehirler ve yollar yer alacak. Bu da ikiye bölünmesi demek oluyor. Ekran görüntülerindeki bölge tüm ayrıntılarıyla en hassas notkasına kadar aktarıldı.

Euro Truck Simulator 2 için Hereke civarındaki Anadolu Otoyolu yani E-80 ve D-100 üzerindeki Nuh Çimento bölgesi ile ardından Kocaeli, Körfez ilçesindeki D-100 otoyolu kenarındaki TÜPRAŞ İzmit Rafineri Tesisi ve Derince ilçesindeki Derince Safiport Limanı aktarıldı. Trafik levhaları ve manzarada pek çok ayrıntıyı fark edebileceksiniz.

Ne zaman çıkacak? İlk sürümde neler olacak? Neden gecikiyor?

Şu an çıkış tarihi için herhangi bir bilgi verilemiyor. TR Extended Map: Marmara Edition Part #1 için Gebze, Hereke, Osmangazi Köprüsü, Yalova kısmını ilk sürümde dahil ederek yayınlamayı planlıyoruz. Gecikmelerin nedeni şeffaf olmak gerekirse şu an haritayı yapan takım üyelerinin gerçek hayattaki işleridir. Kaliteden ödün vermemek için her hafta belli saatler ayırılıp yukarıda gördüğünüz ortamlar oluşturuluyor. Bu sürümün çıkışından sonra diğer kısımların ne zaman yayınlanacağı ve projenin geleceği ayrıca açıklanacaktır. Sonsuz desteğiniz için teşekkürler.

TR Extended seviyesinde harita tasarlayabilecek kişilere kapımız her zaman açık.

Hangi harita DLC’leri gereklidir?

Iberia DLC’si artık gerekli yapıldı. Orada yer alan pek çok 3D asset kullanıldı. Going East, Scandinavia, Vive la France, Italia, Beyond the Baltic Sea, Road to the Black Sea DLC’leri ve Iberia DLC gereklidir.

TR Extended ekibi


Marmara Edition Part 1: Hereke

10

ETS 2 TR Extended Map: Marmara Edition Part #1 – Hereke

Uzun bir aradan sonra yeniden herkese merhaba! Maalesef işlerimizin yoğunluğu nedeniyle birkaç aydır blog paylaşımı yapamadık. Ancak bu arada ekibimiz harita geliştirmeye devam etti. Marmara sürümü için yeni modeller çizildi. Yeni yol ağları, şehirler ve kasabalar inşa edildi. Çalışmalarımız tüm hızı ile sürüyor.
Modumuzun İstanbul sürümünden de bildiğiniz gibi, oyun ölçeği imkan verdikçe yol ağı üzerinde kasaba ve köy gibi küçük yerleşim yerlerine de yer vermeye çalışıyoruz. Böylece harita zenginleşiyor ve rotalar sürücüler için daha keyifli hale geliyor.

Şimdi de uzun bir aradan sonra TR Extended Map’in gelecek sürümünde yer alacak, Kocaeli’nin şirin sahil kasabası Hereke’den ekran görüntüleriyle karşınızdayız.
Kocaeli ilinin Körfez ilçesine bağlı bir yerleşim yeri olan Hereke, İzmit Körfezi’nin kıyısında, İstanbul-Ankara karayolu üzerine kurulmuştur. 640’lı yıllarda Roma İmparatorluğu döneminde yapıldığı tahmin edilen bir kaleye ev sahipliği yapan Hereke, tarihi yönüyle önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda ipek dokuma halısı dünyaca ünlüdür.

TR Extended Map Marmara Edition ile, İstanbul’dan Anadolu’ya taşımacılık yapacak sürücülerin, Hereke’nin manzarası eşliğinde yolculuğun keyfini çıkaracağından eminiz.

Marmara Edition Part 1’in ilk kısmı için dört gözle bekleyeceğiniz bir tarih belirlemeye hazır değiliz. Ancak bitiş çizgisine yaklaşmış olduğumuzu size bildirmek isteriz. Bizi takipte kalın!

TR Extended ekibi

TR Extended Map: Marmara Edition – Eskihisar-Topçular Feribotu

1

TR Extended Marmara: Eskihisar-Topçular Feribotu

Marmara Bölgesi; yüzey şekillerinin sade olması, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan boğazlara sahip olması ve denizlerle çevrili olması nedeniyle iyi bir ulaşım ağına sahiptir. Kara, hava, demir ve deniz yolu ulaşımındaki kolaylıklar, bölgede üretilen ürünlerin tüketim alanına kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır. Bölgedeki ulaşım ağının önemli parçalarından biri de İzmit Körfez geçişidir.

Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bulunan Eskihisar iskelesi ile Yalova’nın Taşköprü beldesinde bulunan Topçular iskelesi arasında gerçekleştirilmekte olan arabalı vapur taşımacılığı ile İstanbul – Bursa hattında seyahat eden araçların İzmit Körfezi’ni dolaşmadan yolu kısaltmaları sağlanmaktadır.

TR Extended Marmara sürümünde gerçeğine uygun olarak yer alacak feribot geçişi ile İzmit Körfezi’ni daha hızlı geçerek vakitten tasarruf edebilir, yükünüzü daha kısa sürede teslim edebilirsiniz. Körfez geçişinde feribota alternatif bir yolun da yer alacağını şimdiden söyleyebiliriz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın. TR Extended Map ekibi olarak Kurban Bayramınızı tebrik eder, sevdiklerinizle beraber daha nice bayramlara ulaşmanızı dileriz.

 

TR Extended Ekibi

Bursa: Oyak Renault Fabrikası

7

 

TR Extended Harita modunda, yeni şehirler ve yol ağları dışında gerçek hayatta yer alan endüstri alanlarını da keşfedecek, yerel şirketlere taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaksınız. Harita modumuzun Marmara sürümünün çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bugün size Bursa’da yer alan otomotiv sanayisinden oyun içi görüntüler paylaşmak istiyoruz.
Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye’nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. Birçok otomobil markasının fabrikası ‘Otomotivin başkenti’ olarak anılan Bursa’da yer almaktadır. Bunlardan birisi de Oyak-Renault Otomobil Fabrikalarıdır.

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 378.000 otomobil ve 920.000 motor üretim kapasitesi ile Renault’un Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Bu Fabrikalar, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 40 üretim merkezinden biridir. Oyak Renault’un ürettiği otomobil ve mekanik aksamlar Renault Grubu’nun faaliyet gösterdiği 60’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

 

Euro Truck Simulator 2 TR Extended Map Marmara sürümünde sürücüler, otomotiv sektöründe çeşitli ekipman ve üretimleri taşıma ve teslim etme fırsatına sahip olacaklar. Otomotiv sanayiinin sadece bu şirket ile temsil edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda size gösterecek daha çok içeriğin olacağından emin olabilirsiniz. Harita modumuza ait yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkürler.

 

TR Extended Map ekibi

TR Extended Map: Marmara Edition – Gebze

2

TR Extended Map: Marmara Edition – Gebze

TR Extended Harita Modunun gelecek sürümünden ilk blogu paylaşmanın zamanı geldi. Harita tasarım ekibimizin yoğun çalışmaları sonrası, sizlere Marmara genişleme sürümünden yeni görseller sunmanın heyecanı içindeyiz. Sürücülerin Anadolu’ya yolculuklarında İstanbul sonrası ilk durağı, Kocaeli endüstrisinin büyük bölümünün yoğunlaştığı Gebze ilçesi olacak.      Gebze, Marmara Bölgesi’nin doğusunda, İzmit Körfezi‘nin kuzey kesiminde yer alan, zengin bir tarihi geçmişe sahip, ekonomisi; tarım, hayvancılık ve sanayiye dayalı Türkiye’nin hızla gelişen ve büyüyen bir ilçesidir. Gebze, Marmara Bölgesi’nin en büyük sanayi kentlerinden biri olup Türkiye sanayisinin %15’ini barındırmaktadır. Gebze, aynı zamanda Anadolu’nun İstanbul’a ve Avrupa’ya bağlantısını sağlayan yollar çevresinde kurulmuştur. Yolların doğu-batı yönünde olması nedeniyle kentsel alanı ve sanayisi bu doğrultuda gelişmiş bir sanayi bölgesidir.
TR Extended Harita modu takipçileri Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 4 farklı şirkete taşımacılık yapma imkânı bulacak. Geniş bir endüstri yelpazesine sahip bu konumlara kargo teslim etmekten keyif alacağınızı umuyoruz. Gerçekçi çevre tasarımı, tanınabilir noktalar ve iddialı kavşaklar sürüş zevkinizi artıran önemli ayrıntılar olacak. Bu arada otobüs sürücülerini de unutmadık. Gebze otogarını da harita modumuzda bulacaksınız.
Size yeni içerikler getirmek için hevesliyiz. Paylaşacak daha pek çok şey var. Bizi izlemeye devam edin. Sabrınız için teşekkürler!

 

 

TR Extended ekibi

TR Extended Map 1. Yıl Dönümü ve Birleşme Duyurusu

2

TR Extended Map İlk Duyuru Yıl Dönümü

Euro Truck Simulatör 2 için yayınlanan Road to the Black Sea DLC’si sonrası Türkiye haritasını genişletme hayaliyle yola çıkalı 1 yıl oldu. TR Extended Map’i ilk defa ‘bir şeyler değişiyor’ başlığı altında SimülasyonPark’ta duyurmuştuk. Black Sea DLC’si ile Türkiye’yi içeren harita modlarında içerik ve nitelik açısından bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorduk.

Harita modu ile ilgili düşüncelerimizi hayata geçirmek kolay olmadı. Harita editöründe keşif çalışmaları yaptık. Neler yapılabileceğini gördük. Projemizi netleştirdik ve çalışmalara başladık. Projemizin ilk etabı olan İstanbul, bizim için önemli bir adım oldu. Harita tasarımında kendimizi geliştirmemize imkan sağladı. Aylar süren çalışmalar sonunda sizleri modumuzun ilk sürümüyle buluşturduk. Harita modumuz, 40 binin üzerinde indirme sayısına ulaştı. Yerli ve yabancı topluluktan çok güzel destek mesajları aldık ve bu bizi haritayı genişletme konusunda motive etti. Şimdi de Marmara Bölgesi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri duyuracağız.

İlk Duyuru yıl dönümümüzde sizlere güzel bir gelişmeyi aktarmanın vakti geldi. Topluluktan birçok kişinin istediği ve çalışmalarımıza hız kazandıracak önemli bir gelişmeyi duyurmanın heyecanı içindeyiz.

Güney Marmara Map Mod Ekibi, TR Extended Map ekibine dahil oldu. 1:3 ölçekli Güney Marmara Map projesi ile göz dolduran Kerem Arda ve Yiğit Kağan, harita tasarımı ve planlama ekibimize dahil oldular. Artık gelecek sürümlerimizi beklenenden daha kısa sürede hayata geçirebileceğimizi umuyoruz. Kendilerine aramıza hoş geldiniz diyoruz. Yeni gelişmelerle karşınızda olmak üzere Hoşça Kalın!

 

TR Extended Map ekibi

v1.2 değişiklikleri

  • 1.40 güncellemesine uyarlandı.
  • Yeni görsel aydınlatma sistemi uygulandı.
  • 1:3 ölçekteki GüneyMarmaraMap v1.1 haritasına uyumluluk getirildi.
  • ProMods 2.52+2.55 ile uyumluluk sağlandı.
  • TR Extended Map+GüneyMarmaraMap+ProMods2.52+2.55 için uyumluluk modu yapıldı.
  • ProjectBalkans 5.1 ile uyumluluk güncellendi

İndirmek için buraya tıklayın.

 

 

TR Extended Map: İstanbul Edition yeni görsel ışıklandırma sistemi nasıl görünüyor? 1.40 açık betasından paylaşıyoruz!

8
TR Extended Map: İstanbul Edition, 1.40 açık betasında çekilmiş ekran görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz. Yeni görsel ışıklandırma güncellemesi bittiğinde uyumlu sürümü yayınlayacağız. Marmara Edition üzerinde hala çalışılıyor. Yeni dönemin ilk blog yazısında görüşmek üzere!

Daha Büyük Şeyler Olacak!

22

Euro Truck Simulator 2 için geliştirdiğimiz TR Extended Harita Modunun İstanbul’u genişleten ilk sürümünün yayınlanması üzerinden birkaç hafta geçti. Birçok kişinin gelecek planımızı merak ettiğini biliyoruz. Bugün sıradaki genişleme paketimizden sizleri haberdar etmenin heyecanını yaşıyoruz.

Tahmin ettiğiniz gibi İstanbul’dan sonra hedefimizi genişlettik. Türkiye’nin sanayi ve nüfus açısından en yoğun bölgesi olan Marmara Bölgesi’nin diğer şehirleri için çalışmalara başladık. Sizleri yeni sürümle daha kısa sürede buluşturmak için genişleme paketini ikiye böldük. TR Extended Map: Marmara Edition’ın ilk sürümünde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa şehirlerini keşfedecek, Türkiye yollarında taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

Henüz yolun başındayız. Yapacak çok işimiz var. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda TR Extended Map: Marmara genişleme paketi ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Gelişmelerden haberdar olmak için websitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip etmeyi unutmayın.

 

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

0

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

TR Extended harita modunun İstanbul Genişleme paketinin yayınlanmasının üzerinden 15 gün geçti. Bu süreçte Euro Truck Simulator 2 oyuncu topluluğunun yoğun ilgisiyle karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Modumuzun indirilme sayısı 30 bine yaklaştı. Desteğiniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyoruz.

Modumuz yayınlandıktan sonra sosyal medya kanallarımız ve park.simulasyonturk.com sitesinde yer alan sayfamız üzerinden gönderilen geri bildirimlerinizi değerlendirdik. Hataların düzeltildiği 1.1 güncellememiz indirilmeye hazır. Keyifli sürüşler!

İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Düzeltme ve Değişiklikler

-LED levha güncellendi.

-Görünmez duvarlar kaldırıldı.

-Çorlu kavşağındaki ve Çatalca maden yolu girişindeki yapay zeka araçların kaybolma sorunu düzeltildi.

-Manzaralarda boşluk görünen yerler kapatıldı.

-Çeşitli yerlerde yolların altından çıkan otlar silindi.

-Kurnaköy 1, 2 ve İstanbulPark otoyol gişe levhaları yerleştirildi.

-Ambarlı Limanı’nda navigasyonda görünmeyen yol düzeltildi.

-Tekirdağ marina şirketinden iş çıkmama sorunu düzeltildi.

-Yerden yüksekte kalan kaldırım, şerit çizgisi, lastik izi ve levha gibi nesneler yere indirildi.

-Havalimanı kargo bölümündeki altgeçitte yağış sorunu düzeltildi.

-Kınalı kavşağındaki sert dönüşe sahip olan bir viraja daha estetik bir görünüm kazandırıldı.

-Ömerli ve Reşadiye dinlenme tesislerinde hız sınırı düzenlemesi yapıldı.

-İstanbul Havalimanı’na yapay zeka tırların girmesi önlendi.

-Tüyap TV Kulesi’nin önü ve Ambarlı Limanı’nda Marport tesisi girişe açıldı.

-Ambarlı Limanı’nda, araçların düşme sorunu düzeltildi.

 

TR Extended Ekibi

TR Extended Map: İstanbul Edition Yayınlandı!

6

Beklenen gün geldi. Euro Truck Simulator 2’de daha büyük bir İstanbul’da seyahat etmeye hazır mısınız?

TR Extended Harita modu İstanbul sürümü yayınlandı!

 

TR Extended Map: İstanbul Edition indirmek için tıklayın.

 

TR Extended Harita modu ile İstanbul’da yeni yollarda seyahat edebilir, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’na geçebilirsiniz. Şehir manzarası yanında İstanbul’un kırsal bölgelerinde yerel yollarda taşımacılık yapabilirsiniz. Ambarlı Limanı ve İstanbul Havalimanı da keşfedeceğiniz önemli noktalar arasında.

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü sürücülerin keşfetmesi için aşağıdaki ana özelliklere ve içeriklere sahip olacak:

✓ 1000 km’den fazla oyun içi yol

✓ Onlarca yeni model

✓ 500’den fazla yeni trafik levhası

✓ İstanbul’da daha fazla şirket

✓ Kuzey Marmara Otoyolu

✓ Yavuz Sultan Selim Köprüsü

✓ Anadolu ve Avrupa yakasında köyler

✓ Ömerli ve Reşadiye otoyol dinlenme tesisleri

✓ İstanbul Havalimanı

✓ Ambarlı Limanı

✓ Silivri

✓ Beylikdüzü

✓ Marmara Ereğlisi

✓ Tüyap Binası ve TV kulesi

✓ İstoç’ta yenilikler

✓ Basın Ekspres yolu Halkalı Kavşağı

✓ Hadımköy-Beylikdüzü bağlantı yolu

✓ Çatalca’da yenilikler

✓ Çatalca 1-2 ve Riva Tünelleri

✓ Ambarlı-Trieste feribot bağlantısı (Promods kullanıcıları için)

Tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı sosyal medya kanallarımızda paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz! Bizi etiketlediğinizden ve #Trextendedmap hashtagini kullandığınızdan emin olun, en sevdiklerimizi paylaşacağız.