Home Blog

TR Extended Map: Marmara Edition – Eskihisar-Topçular Feribotu

0

TR Extended Marmara: Eskihisar-Topçular Feribotu

Marmara Bölgesi; yüzey şekillerinin sade olması, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan boğazlara sahip olması ve denizlerle çevrili olması nedeniyle iyi bir ulaşım ağına sahiptir. Kara, hava, demir ve deniz yolu ulaşımındaki kolaylıklar, bölgede üretilen ürünlerin tüketim alanına kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır. Bölgedeki ulaşım ağının önemli parçalarından biri de İzmit Körfez geçişidir.

Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bulunan Eskihisar iskelesi ile Yalova’nın Taşköprü beldesinde bulunan Topçular iskelesi arasında gerçekleştirilmekte olan arabalı vapur taşımacılığı ile İstanbul – Bursa hattında seyahat eden araçların İzmit Körfezi’ni dolaşmadan yolu kısaltmaları sağlanmaktadır.

TR Extended Marmara sürümünde gerçeğine uygun olarak yer alacak feribot geçişi ile İzmit Körfezi’ni daha hızlı geçerek vakitten tasarruf edebilir, yükünüzü daha kısa sürede teslim edebilirsiniz. Körfez geçişinde feribota alternatif bir yolun da yer alacağını şimdiden söyleyebiliriz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın. TR Extended Map ekibi olarak Kurban Bayramınızı tebrik eder, sevdiklerinizle beraber daha nice bayramlara ulaşmanızı dileriz.

 

TR Extended Ekibi

Bursa: Oyak Renault Fabrikası

3

 

TR Extended Harita modunda, yeni şehirler ve yol ağları dışında gerçek hayatta yer alan endüstri alanlarını da keşfedecek, yerel şirketlere taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaksınız. Harita modumuzun Marmara sürümünün çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bugün size Bursa’da yer alan otomotiv sanayisinden oyun içi görüntüler paylaşmak istiyoruz.
Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye’nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. Birçok otomobil markasının fabrikası ‘Otomotivin başkenti’ olarak anılan Bursa’da yer almaktadır. Bunlardan birisi de Oyak-Renault Otomobil Fabrikalarıdır.

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 378.000 otomobil ve 920.000 motor üretim kapasitesi ile Renault’un Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Bu Fabrikalar, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 40 üretim merkezinden biridir. Oyak Renault’un ürettiği otomobil ve mekanik aksamlar Renault Grubu’nun faaliyet gösterdiği 60’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

 

Euro Truck Simulator 2 TR Extended Map Marmara sürümünde sürücüler, otomotiv sektöründe çeşitli ekipman ve üretimleri taşıma ve teslim etme fırsatına sahip olacaklar. Otomotiv sanayiinin sadece bu şirket ile temsil edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda size gösterecek daha çok içeriğin olacağından emin olabilirsiniz. Harita modumuza ait yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkürler.

 

TR Extended Map ekibi

TR Extended Map: Marmara Edition – Gebze

2

TR Extended Map: Marmara Edition – Gebze

TR Extended Harita Modunun gelecek sürümünden ilk blogu paylaşmanın zamanı geldi. Harita tasarım ekibimizin yoğun çalışmaları sonrası, sizlere Marmara genişleme sürümünden yeni görseller sunmanın heyecanı içindeyiz. Sürücülerin Anadolu’ya yolculuklarında İstanbul sonrası ilk durağı, Kocaeli endüstrisinin büyük bölümünün yoğunlaştığı Gebze ilçesi olacak.      Gebze, Marmara Bölgesi’nin doğusunda, İzmit Körfezi‘nin kuzey kesiminde yer alan, zengin bir tarihi geçmişe sahip, ekonomisi; tarım, hayvancılık ve sanayiye dayalı Türkiye’nin hızla gelişen ve büyüyen bir ilçesidir. Gebze, Marmara Bölgesi’nin en büyük sanayi kentlerinden biri olup Türkiye sanayisinin %15’ini barındırmaktadır. Gebze, aynı zamanda Anadolu’nun İstanbul’a ve Avrupa’ya bağlantısını sağlayan yollar çevresinde kurulmuştur. Yolların doğu-batı yönünde olması nedeniyle kentsel alanı ve sanayisi bu doğrultuda gelişmiş bir sanayi bölgesidir.
TR Extended Harita modu takipçileri Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 4 farklı şirkete taşımacılık yapma imkânı bulacak. Geniş bir endüstri yelpazesine sahip bu konumlara kargo teslim etmekten keyif alacağınızı umuyoruz. Gerçekçi çevre tasarımı, tanınabilir noktalar ve iddialı kavşaklar sürüş zevkinizi artıran önemli ayrıntılar olacak. Bu arada otobüs sürücülerini de unutmadık. Gebze otogarını da harita modumuzda bulacaksınız.
Size yeni içerikler getirmek için hevesliyiz. Paylaşacak daha pek çok şey var. Bizi izlemeye devam edin. Sabrınız için teşekkürler!

 

 

TR Extended ekibi

TR Extended Map 1. Yıl Dönümü ve Birleşme Duyurusu

1

TR Extended Map İlk Duyuru Yıl Dönümü

Euro Truck Simulatör 2 için yayınlanan Road to the Black Sea DLC’si sonrası Türkiye haritasını genişletme hayaliyle yola çıkalı 1 yıl oldu. TR Extended Map’i ilk defa ‘bir şeyler değişiyor’ başlığı altında SimülasyonPark’ta duyurmuştuk. Black Sea DLC’si ile Türkiye’yi içeren harita modlarında içerik ve nitelik açısından bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorduk.

Harita modu ile ilgili düşüncelerimizi hayata geçirmek kolay olmadı. Harita editöründe keşif çalışmaları yaptık. Neler yapılabileceğini gördük. Projemizi netleştirdik ve çalışmalara başladık. Projemizin ilk etabı olan İstanbul, bizim için önemli bir adım oldu. Harita tasarımında kendimizi geliştirmemize imkan sağladı. Aylar süren çalışmalar sonunda sizleri modumuzun ilk sürümüyle buluşturduk. Harita modumuz, 40 binin üzerinde indirme sayısına ulaştı. Yerli ve yabancı topluluktan çok güzel destek mesajları aldık ve bu bizi haritayı genişletme konusunda motive etti. Şimdi de Marmara Bölgesi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri duyuracağız.

İlk Duyuru yıl dönümümüzde sizlere güzel bir gelişmeyi aktarmanın vakti geldi. Topluluktan birçok kişinin istediği ve çalışmalarımıza hız kazandıracak önemli bir gelişmeyi duyurmanın heyecanı içindeyiz.

Güney Marmara Map Mod Ekibi, TR Extended Map ekibine dahil oldu. 1:3 ölçekli Güney Marmara Map projesi ile göz dolduran Kerem Arda ve Yiğit Kağan, harita tasarımı ve planlama ekibimize dahil oldular. Artık gelecek sürümlerimizi beklenenden daha kısa sürede hayata geçirebileceğimizi umuyoruz. Kendilerine aramıza hoş geldiniz diyoruz. Yeni gelişmelerle karşınızda olmak üzere Hoşça Kalın!

 

TR Extended Map ekibi

v1.2 değişiklikleri

  • 1.40 güncellemesine uyarlandı.
  • Yeni görsel aydınlatma sistemi uygulandı.
  • 1:3 ölçekteki GüneyMarmaraMap v1.1 haritasına uyumluluk getirildi.
  • ProMods 2.52+2.55 ile uyumluluk sağlandı.
  • TR Extended Map+GüneyMarmaraMap+ProMods2.52+2.55 için uyumluluk modu yapıldı.
  • ProjectBalkans 5.1 ile uyumluluk güncellendi

İndirmek için buraya tıklayın.

 

 

TR Extended Map: İstanbul Edition yeni görsel ışıklandırma sistemi nasıl görünüyor? 1.40 açık betasından paylaşıyoruz!

8
TR Extended Map: İstanbul Edition, 1.40 açık betasında çekilmiş ekran görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz. Yeni görsel ışıklandırma güncellemesi bittiğinde uyumlu sürümü yayınlayacağız. Marmara Edition üzerinde hala çalışılıyor. Yeni dönemin ilk blog yazısında görüşmek üzere!

Daha Büyük Şeyler Olacak!

22

Euro Truck Simulator 2 için geliştirdiğimiz TR Extended Harita Modunun İstanbul’u genişleten ilk sürümünün yayınlanması üzerinden birkaç hafta geçti. Birçok kişinin gelecek planımızı merak ettiğini biliyoruz. Bugün sıradaki genişleme paketimizden sizleri haberdar etmenin heyecanını yaşıyoruz.

Tahmin ettiğiniz gibi İstanbul’dan sonra hedefimizi genişlettik. Türkiye’nin sanayi ve nüfus açısından en yoğun bölgesi olan Marmara Bölgesi’nin diğer şehirleri için çalışmalara başladık. Sizleri yeni sürümle daha kısa sürede buluşturmak için genişleme paketini ikiye böldük. TR Extended Map: Marmara Edition’ın ilk sürümünde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa şehirlerini keşfedecek, Türkiye yollarında taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

Henüz yolun başındayız. Yapacak çok işimiz var. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda TR Extended Map: Marmara genişleme paketi ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Gelişmelerden haberdar olmak için websitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip etmeyi unutmayın.

 

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

0

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

TR Extended harita modunun İstanbul Genişleme paketinin yayınlanmasının üzerinden 15 gün geçti. Bu süreçte Euro Truck Simulator 2 oyuncu topluluğunun yoğun ilgisiyle karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Modumuzun indirilme sayısı 30 bine yaklaştı. Desteğiniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyoruz.

Modumuz yayınlandıktan sonra sosyal medya kanallarımız ve park.simulasyonturk.com sitesinde yer alan sayfamız üzerinden gönderilen geri bildirimlerinizi değerlendirdik. Hataların düzeltildiği 1.1 güncellememiz indirilmeye hazır. Keyifli sürüşler!

İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Düzeltme ve Değişiklikler

-LED levha güncellendi.

-Görünmez duvarlar kaldırıldı.

-Çorlu kavşağındaki ve Çatalca maden yolu girişindeki yapay zeka araçların kaybolma sorunu düzeltildi.

-Manzaralarda boşluk görünen yerler kapatıldı.

-Çeşitli yerlerde yolların altından çıkan otlar silindi.

-Kurnaköy 1, 2 ve İstanbulPark otoyol gişe levhaları yerleştirildi.

-Ambarlı Limanı’nda navigasyonda görünmeyen yol düzeltildi.

-Tekirdağ marina şirketinden iş çıkmama sorunu düzeltildi.

-Yerden yüksekte kalan kaldırım, şerit çizgisi, lastik izi ve levha gibi nesneler yere indirildi.

-Havalimanı kargo bölümündeki altgeçitte yağış sorunu düzeltildi.

-Kınalı kavşağındaki sert dönüşe sahip olan bir viraja daha estetik bir görünüm kazandırıldı.

-Ömerli ve Reşadiye dinlenme tesislerinde hız sınırı düzenlemesi yapıldı.

-İstanbul Havalimanı’na yapay zeka tırların girmesi önlendi.

-Tüyap TV Kulesi’nin önü ve Ambarlı Limanı’nda Marport tesisi girişe açıldı.

-Ambarlı Limanı’nda, araçların düşme sorunu düzeltildi.

 

TR Extended Ekibi

TR Extended Map: İstanbul Edition Yayınlandı!

5

Beklenen gün geldi. Euro Truck Simulator 2’de daha büyük bir İstanbul’da seyahat etmeye hazır mısınız?

TR Extended Harita modu İstanbul sürümü yayınlandı!

 

TR Extended Map: İstanbul Edition indirmek için tıklayın.

 

TR Extended Harita modu ile İstanbul’da yeni yollarda seyahat edebilir, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’na geçebilirsiniz. Şehir manzarası yanında İstanbul’un kırsal bölgelerinde yerel yollarda taşımacılık yapabilirsiniz. Ambarlı Limanı ve İstanbul Havalimanı da keşfedeceğiniz önemli noktalar arasında.

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü sürücülerin keşfetmesi için aşağıdaki ana özelliklere ve içeriklere sahip olacak:

✓ 1000 km’den fazla oyun içi yol

✓ Onlarca yeni model

✓ 500’den fazla yeni trafik levhası

✓ İstanbul’da daha fazla şirket

✓ Kuzey Marmara Otoyolu

✓ Yavuz Sultan Selim Köprüsü

✓ Anadolu ve Avrupa yakasında köyler

✓ Ömerli ve Reşadiye otoyol dinlenme tesisleri

✓ İstanbul Havalimanı

✓ Ambarlı Limanı

✓ Silivri

✓ Beylikdüzü

✓ Marmara Ereğlisi

✓ Tüyap Binası ve TV kulesi

✓ İstoç’ta yenilikler

✓ Basın Ekspres yolu Halkalı Kavşağı

✓ Hadımköy-Beylikdüzü bağlantı yolu

✓ Çatalca’da yenilikler

✓ Çatalca 1-2 ve Riva Tünelleri

✓ Ambarlı-Trieste feribot bağlantısı (Promods kullanıcıları için)

Tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı sosyal medya kanallarımızda paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz! Bizi etiketlediğinizden ve #Trextendedmap hashtagini kullandığınızdan emin olun, en sevdiklerimizi paylaşacağız.

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için oynanış videosu #1

0

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için oynanış videosu #1

TR Extended Harita modunun 17 Aralık’ta çıkacak İstanbul sürümü için motorlarımızı çalıştırma zamanı geldi. Bugün size seyahat eden bir sürücünün gözünden oynanış görüntülerini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Road to the Black Sea DLC’sinde yer alan İstanbul’daki bir şirketten, mod ile eklenen Kuzey Marmara Otoyoluna çıkıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’na geçiyoruz. Sürücülere eşsiz manzaraların eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz.

Bu oynanış görüntülerinin merakla beklenen TR Extended Harita Modunun size neler sunabileceği hakkında fikir vereceğini düşünüyoruz.

Official website► https://trextendedmap.com/
SimülasyonTürk Ana Konu► https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-tr-extended-map-mod-istanbul-edition-ana-konu/8943
Ford Trucks F-MAX►https://fmax.simulasyonturk.com/

TR Extended Map: İstanbul Edition Yayın Tarihi Duyurusu ve Tanıtım Videosu

4

TR Extended Map Mod: Yayın Tarihi Duyurusu

Nisan 2020’de ‘Bir şeyler değişiyor’ başlığıyla duyurusunu yaptığımız TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümünün yapım süreci nihayet tamamlandı. Euro Truck Simulator 2’de daha geniş bir İstanbul’u detaylı ve gerçekçi bir şekilde yansıtmak için ekibimiz yoğun emek harcadı. Mod için yeni modeller eklendi. Yol ağı ve çevre düzeni gerçeğine uygun bir şekilde tasarlandı. Son olarak modumuzun test süreci de başarıyla tamamlandı. Merakla beklenen harita modumuzun ilk sürümünün yayınlanma tarihini açıklamak için artık hazırız.

TR Extended Map Mod-İstanbul Edition 17 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak.

Resmi fragmanımızı da sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü sürücülerin keşfetmesi için aşağıdaki ana özelliklere ve içeriklere sahip olacak:

✓ 1000 km’den fazla oyun içi yol

✓ Onlarca yeni model

✓ 500’den fazla yeni trafik levhası

✓ İstanbul’da daha fazla şirket

✓ Kuzey Marmara Otoyolu

✓ Yavuz Sultan Selim Köprüsü

✓ Anadolu ve Avrupa yakasında köyler

✓ Ömerli ve Reşadiye otoyol dinlenme tesisleri

✓ İstanbul Havalimanı

✓ Ambarlı Limanı

✓ Silivri

✓ Beylikdüzü

✓ Marmara Ereğlisi

✓ Tüyap Binası ve TV kulesi

✓ İstoç’ta yenilikler

✓ Basın Ekspres yolu Halkalı Kavşağı

✓ Hadımköy-Beylikdüzü bağlantı yolu

✓ Çatalca’da yenilikler

✓ Çatalca 1-2 ve Riva Tünelleri

✓ Ambarlı-Trieste feribot bağlantısı (Promods kullanıcıları için)

Tüm bu özellikler ile İstanbul haritası aşağıdaki şekilde görünecek:

17 Aralık 2020 tarihinde trextendedmap.com websitesinden TR Extended Harita moduna ulaşabilir, ücretsiz olarak indirip keyfini çıkarabilirsiniz. Merakla beklenen harita modumuzun yapım sürecindeki ilginiz ve sabrınız için teşekkür ederiz.

TR Extended ekibi