Home Blog

Daha Büyük Şeyler Olacak!

2

Euro Truck Simulator 2 için geliştirdiğimiz TR Extended Harita Modunun İstanbul’u genişleten ilk sürümünün yayınlanması üzerinden birkaç hafta geçti. Birçok kişinin gelecek planımızı merak ettiğini biliyoruz. Bugün sıradaki genişleme paketimizden sizleri haberdar etmenin heyecanını yaşıyoruz.

Tahmin ettiğiniz gibi İstanbul’dan sonra hedefimizi genişlettik. Türkiye’nin sanayi ve nüfus açısından en yoğun bölgesi olan Marmara Bölgesi’nin diğer şehirleri için çalışmalara başladık. Sizleri yeni sürümle daha kısa sürede buluşturmak için genişleme paketini ikiye böldük. TR Extended Map: Marmara Edition’ın ilk sürümünde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa şehirlerini keşfedecek, Türkiye yollarında taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

Henüz yolun başındayız. Yapacak çok işimiz var. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda TR Extended Map: Marmara genişleme paketi ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Gelişmelerden haberdar olmak için websitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip etmeyi unutmayın.

 

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

0

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için 1.1 sürümü yayınlandı

TR Extended harita modunun İstanbul Genişleme paketinin yayınlanmasının üzerinden 15 gün geçti. Bu süreçte Euro Truck Simulator 2 oyuncu topluluğunun yoğun ilgisiyle karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Modumuzun indirilme sayısı 30 bine yaklaştı. Desteğiniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyoruz.

Modumuz yayınlandıktan sonra sosyal medya kanallarımız ve park.simulasyonturk.com sitesinde yer alan sayfamız üzerinden gönderilen geri bildirimlerinizi değerlendirdik. Hataların düzeltildiği 1.1 güncellememiz indirilmeye hazır. Keyifli sürüşler!

İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Düzeltme ve Değişiklikler

-LED levha güncellendi.

-Görünmez duvarlar kaldırıldı.

-Çorlu kavşağındaki ve Çatalca maden yolu girişindeki yapay zeka araçların kaybolma sorunu düzeltildi.

-Manzaralarda boşluk görünen yerler kapatıldı.

-Çeşitli yerlerde yolların altından çıkan otlar silindi.

-Kurnaköy 1, 2 ve İstanbulPark otoyol gişe levhaları yerleştirildi.

-Ambarlı Limanı’nda navigasyonda görünmeyen yol düzeltildi.

-Tekirdağ marina şirketinden iş çıkmama sorunu düzeltildi.

-Yerden yüksekte kalan kaldırım, şerit çizgisi, lastik izi ve levha gibi nesneler yere indirildi.

-Havalimanı kargo bölümündeki altgeçitte yağış sorunu düzeltildi.

-Kınalı kavşağındaki sert dönüşe sahip olan bir viraja daha estetik bir görünüm kazandırıldı.

-Ömerli ve Reşadiye dinlenme tesislerinde hız sınırı düzenlemesi yapıldı.

-İstanbul Havalimanı’na yapay zeka tırların girmesi önlendi.

-Tüyap TV Kulesi’nin önü ve Ambarlı Limanı’nda Marport tesisi girişe açıldı.

-Ambarlı Limanı’nda, araçların düşme sorunu düzeltildi.

 

TR Extended Ekibi

TR Extended Map: İstanbul Edition Yayınlandı!

4

Beklenen gün geldi. Euro Truck Simulator 2’de daha büyük bir İstanbul’da seyahat etmeye hazır mısınız?

TR Extended Harita modu İstanbul sürümü yayınlandı!

 

TR Extended Map: İstanbul Edition indirmek için tıklayın.

 

TR Extended Harita modu ile İstanbul’da yeni yollarda seyahat edebilir, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’na geçebilirsiniz. Şehir manzarası yanında İstanbul’un kırsal bölgelerinde yerel yollarda taşımacılık yapabilirsiniz. Ambarlı Limanı ve İstanbul Havalimanı da keşfedeceğiniz önemli noktalar arasında.

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü sürücülerin keşfetmesi için aşağıdaki ana özelliklere ve içeriklere sahip olacak:

✓ 1000 km’den fazla oyun içi yol

✓ Onlarca yeni model

✓ 500’den fazla yeni trafik levhası

✓ İstanbul’da daha fazla şirket

✓ Kuzey Marmara Otoyolu

✓ Yavuz Sultan Selim Köprüsü

✓ Anadolu ve Avrupa yakasında köyler

✓ Ömerli ve Reşadiye otoyol dinlenme tesisleri

✓ İstanbul Havalimanı

✓ Ambarlı Limanı

✓ Silivri

✓ Beylikdüzü

✓ Marmara Ereğlisi

✓ Tüyap Binası ve TV kulesi

✓ İstoç’ta yenilikler

✓ Basın Ekspres yolu Halkalı Kavşağı

✓ Hadımköy-Beylikdüzü bağlantı yolu

✓ Çatalca’da yenilikler

✓ Çatalca 1-2 ve Riva Tünelleri

✓ Ambarlı-Trieste feribot bağlantısı (Promods kullanıcıları için)

Tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı sosyal medya kanallarımızda paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz! Bizi etiketlediğinizden ve #Trextendedmap hashtagini kullandığınızdan emin olun, en sevdiklerimizi paylaşacağız.

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için oynanış videosu #1

0

ETS 2 TR Extended Map: İstanbul Edition için oynanış videosu #1

TR Extended Harita modunun 17 Aralık’ta çıkacak İstanbul sürümü için motorlarımızı çalıştırma zamanı geldi. Bugün size seyahat eden bir sürücünün gözünden oynanış görüntülerini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Road to the Black Sea DLC’sinde yer alan İstanbul’daki bir şirketten, mod ile eklenen Kuzey Marmara Otoyoluna çıkıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Anadolu Yakası’na geçiyoruz. Sürücülere eşsiz manzaraların eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz.

Bu oynanış görüntülerinin merakla beklenen TR Extended Harita Modunun size neler sunabileceği hakkında fikir vereceğini düşünüyoruz.

Official website► https://trextendedmap.com/
SimülasyonTürk Ana Konu► https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-tr-extended-map-mod-istanbul-edition-ana-konu/8943
Ford Trucks F-MAX►https://fmax.simulasyonturk.com/

TR Extended Map: İstanbul Edition Yayın Tarihi Duyurusu ve Tanıtım Videosu

4

TR Extended Map Mod: Yayın Tarihi Duyurusu

Nisan 2020’de ‘Bir şeyler değişiyor’ başlığıyla duyurusunu yaptığımız TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümünün yapım süreci nihayet tamamlandı. Euro Truck Simulator 2’de daha geniş bir İstanbul’u detaylı ve gerçekçi bir şekilde yansıtmak için ekibimiz yoğun emek harcadı. Mod için yeni modeller eklendi. Yol ağı ve çevre düzeni gerçeğine uygun bir şekilde tasarlandı. Son olarak modumuzun test süreci de başarıyla tamamlandı. Merakla beklenen harita modumuzun ilk sürümünün yayınlanma tarihini açıklamak için artık hazırız.

TR Extended Map Mod-İstanbul Edition 17 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak.

Resmi fragmanımızı da sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü sürücülerin keşfetmesi için aşağıdaki ana özelliklere ve içeriklere sahip olacak:

✓ 1000 km’den fazla oyun içi yol

✓ Onlarca yeni model

✓ 500’den fazla yeni trafik levhası

✓ İstanbul’da daha fazla şirket

✓ Kuzey Marmara Otoyolu

✓ Yavuz Sultan Selim Köprüsü

✓ Anadolu ve Avrupa yakasında köyler

✓ Ömerli ve Reşadiye otoyol dinlenme tesisleri

✓ İstanbul Havalimanı

✓ Ambarlı Limanı

✓ Silivri

✓ Beylikdüzü

✓ Marmara Ereğlisi

✓ Tüyap Binası ve TV kulesi

✓ İstoç’ta yenilikler

✓ Basın Ekspres yolu Halkalı Kavşağı

✓ Hadımköy-Beylikdüzü bağlantı yolu

✓ Çatalca’da yenilikler

✓ Çatalca 1-2 ve Riva Tünelleri

✓ Ambarlı-Trieste feribot bağlantısı (Promods kullanıcıları için)

Tüm bu özellikler ile İstanbul haritası aşağıdaki şekilde görünecek:

17 Aralık 2020 tarihinde trextendedmap.com websitesinden TR Extended Harita moduna ulaşabilir, ücretsiz olarak indirip keyfini çıkarabilirsiniz. Merakla beklenen harita modumuzun yapım sürecindeki ilginiz ve sabrınız için teşekkür ederiz.

TR Extended ekibi

Ambarlı Limanı

1

Euro Truck Simulator 2 için geliştirdiğimiz TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümünde karşılaşacağınız en büyük yeniliklerden biri de Ambarlı Limanı olacak.
1994’te hizmete giren liman, İstanbul‘un ilk özel limanıdır. İstanbul ve Marmara Bölgesi hinterlandına sahip olan liman aynı zamanda Karadeniz limanlarına giden yükler için aktarma limanı olarak kullanılabilmektedir. Ambarlı Limanı, Türkiye’nin konteyner hacmi bakımından en büyük, kargo tonajı bakımından beşinci büyük limanıdır. Türkiye’de 300 metreden büyük gemilerin de gittiği birkaç limandan birisi olma özelliğini de taşıyan liman, 5 kıtada 140’tan fazla nokta ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yoğun nakliye trafiğinde teslim edilmesi gereken çok yük olacak. Ambarlı Limanı sayesinde sürücüler İstanbul’u dünyaya bağlamanın bir parçası olacaklar. Ayrıca ProMods eklentisini kullanan oyuncular, Ambarlı Limanı’ndan İtalya’nın Trieste şehrine deniz yolu ile taşımacılık yapmanın keyfini çıkaracaklar.

 

 

TR Extended Map ekibi

İstanbul Havalimanı

4

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü üzerinde son düzenlemelerimizi yaparken, modun en büyük eklentilerinden biri olan İstanbul Havalimanı’nı sizlere göstermek istiyoruz.

 

Türkiye’de hava ulaşımının başladığı ilk yer olan Atatürk Havalimanı’nın Nisan 2019’da sivil uçuşlara kapatılması sonrası tarifeli tüm ticari yolcu uçuşları İstanbul Havalimanı’na aktarıldı. Havalimanı, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’nun kesiştiği noktada, kıtaları birbirine bağlayan stratejik coğrafi konumuyla, dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yıl 52 milyon yolcu ağırlayan havalimanı, Karadeniz kıyısında 76,5 milyon metrekarelik alana kurulu ve 6 adet pist içeriyor. Bu pistler sayesinde F kodlu en büyük yolcu uçakları Airbus A380 ve Boeing 747-800 alana iniş yapabiliyor.  Ana terminal binasının büyüklüğü 1,3 milyon metrekaredir. 2020’de Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası alan terminal binası, dünyada bu sertifikaya sahip olan en büyük binadır.

 

İstanbul, yolcu taşımacılığın yanı sıra hava kargo taşımacılığında da Asya ile Avrupa arasındaki aktarma merkezi konumunda yer alıyor. İstanbul Havalimanı da, hava kargo taşımacılığı için de yoğun trafiğe sahip bir merkez olarak hizmet sunuyor.

TR Extended Harita Modunda İstanbul Havalimanı Kargo Terminali’nde yer alan şirketlere taşımacılık yapacak, geniş kargo ağının bir parçası olmanın heyecanını yaşayacaksınız.

İstanbul: Yenilenen Kavşaklar

6

TR Extended Harita Modu ile Road to the Black Sea DLC’sinde yer alan İstanbul daha geniş bir haritaya kavuşuyor. Ancak haritadaki değişikliklerimiz genişleme ile sınırlı değil. Harita tasarım ekibimiz, İstanbul’da yer alan bazı kavşakları gerçeğine uygun şekilde yeniden inşa ediyor. Karşılaştırmalı oyun içi görüntülerden de anlaşıldığı gibi ayrıntılı bir çalışma yapılıyor.

İstanbul sürekli değişen bir şehir olduğundan, ETS 2’de gerçekçiliği yansıtmak için haritanın güncellenmesi gerekiyordu. Bu durumu dikkate alarak biz de,  DLC’de inşaat halinde yer alan önemli bir kavşağı tamamladık. Oyunda yer alan dönel kavşaklardan birini de alan yetersizliğine rağmen zorlu bir çalışma ile köprülü kavşak haline getirdik.

Kavşakların yerlerini oyun içi ekran görüntülerindeki ipuçlarından bulabilirsiniz. Paylaşımlarımızdan daha fazlasını TR Extended Harita Modunda keşfedecek, İstanbul’un yeni yollarında taşımacılık yapmanın tadını çıkaracaksınız.

Yeni Trafik İşaretleri

0

ETS 2’nin Road to the Black Sea DLC’sinde Türkiye’ye için tasarlanmış birçok yeni model ve yapı yer alıyor. Ülkemizin karayolu ağında bulunan trafik işaretleri de bunlar arasında bulunuyor. SCS Software; yazı, renk ve levha tiplerinde gerçekleri esas alarak trafik işaretlerimizi oyuna aktarmış. Ayrıca oyuncuların kullanımına sunduğu harita editörü sayesinde gerçekte yer alan trafik levhaları oluşturulabiliyor.

Trafik işaretlerinin gerçekçi sürüş deneyimine katkı sağladığını düşünüyoruz. Burdan yola çıkarak İstanbul’un tüm levhalarını gözden geçirdik, gerçeğine uyarladık ve TR Extended Map modu için 400’e yakın yeni trafik işareti ve şablonu oluşturduk. Gerçekçiliği sağlama adına yeni levha modelleri de tasarladık. Modumuzda keşfedeceğiniz trafik işaretlerinin ipuçlarını birkaç ekran görüntüsü ile sizlere sunmak istiyoruz. Daha fazlasını harita modumuzda bulacaksınız. Levhalara dikkat!

İstanbul’un Batı Kapısı: Silivri

0

TR Extended Map Ekibi olarak modda yer alacak değişiklikleri sunmak bizleri heyecanlandırıyor. Bu gönderimizde harita genişlemesine dâhil ettiğimiz, İstanbul’un Silivri ilçesine daha yakından bakalım.

Silivri, Marmara Denizi kıyısında yer alan, İstanbul’un en batıdaki ilçesidir. Konumu itibariyle adeta İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısıdır. İlçe, doğal bir limana sahip olması ve önemli ticaret yollarının üzerinde bulunması sebebiyle her dönemde önemini korumuştur. İlçe merkezinde yer alan, 1568 yılında Mimar Sinan’ın inşa ettiği 348 m. uzunluğundaki 33 kemerli köprü, ilçenin ulaşım konusunda tarihte önemli bir yeri olduğunu gösteren anıtsal yapılardan biridir.

Silivri, sahil kenti olması nedeniyle yaz aylarında deniz turizminin yoğun olduğu bir yer haline gelmektedir. Ayrıca sarı ve yeşili buluşturan ayçiçeği tarlaları, ilçede görebileceğiniz, kendinizi doğanın içinde hissedeceğiniz yerler arasındadır. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Silivri, aynı zamanda İstanbul’un ilk modern alışveriş merkezlerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır.

Harita modumuzda tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nden, ayçiçeği tarlalarına kadar çeşitli manzaralar keşfedecek, ETS 2’de yer alan otoyol dışında farklı bir güzergâh kullanarak İstanbul’a ulaşmanın keyfini çıkaracaksınız.